Grupa Wesołe Misie


„Wesołe Misie” to najmłodsza grupa dzieci w naszym przedszkolu licząca 17 dzieci w tym 11 chłopców oraz 6 dziewczynek. Jest to grupa dzieci w wieku od 2,5 do 4 lat. „Wesołe Misie” to bardzo bystra oraz energiczna grupa. Wychowawcą grupy jest Pani Marta Gnatek, która w asyście Pani Agnieszki Mokrzyckiej oraz Pani Ewy Dziamy bohatersko stawia czoła wszelkim smutkom oraz nieporozumieniom. Pierwsze rozstanie z rodzicami u każdego dziecka przebiega w sposób indywidualny i to właśnie w tym momencie najważniejsze zadanie przed nauczycielem. To nauczyciel poprzez wywiad z rodzicem musi znaleźć złoty środek, aby to rozstanie oraz cały okres adaptacji przebiegał w sposób jak najmniej drastyczny dla dziecka ale również rodzica. Tak naprawdę, dziecko bardzo szybko przyzwyczaja się do nowej sytuacji, niestety z rodzicami jest już troszkę gorzej. I w tym momencie pomocne są kamerki, na których rodzic w każdym momencie może zobaczyć, czy jego dziecko płacze. Zawsze jednak przychodzi moment wyczekiwany przez rodziców, jest to moment w którym dziecko z uśmiechem przychodzi do przedszkola i z płaczem z niego wychodzi .
Z początkiem września rozpoczęliśmy nowy rok przedszkolny. Przedszkolaki w nowym środowisku zaadaptowały się w mgnieniu oka, zaprzyjaźniły się ze sobą niespodziewanie szybko co cieszy nie tylko nas nauczycielki, ale również pełnych trosk i obaw „początkujących” rodziców. Nasze maluszki większość czasu spędzają na wspólnej zabawie, ale nie zapominają również o zajęciach oraz rozwijaniu umiejętności samoobsługowych. Podczas zajęć uważnie przysłuchują oraz przyglądają się temu, co dzieje się wokół. Zadają dużo pytań, gdyż jest to grupa bardzo bystra, dlatego najbardziej lubią uczestniczyć w zajęciach przedszkolnych. Poza tym bardzo lubią malować farbami, bawić się na sali gimnastycznej oraz spacerować na świeżym powietrzu. Po całym dniu wypełnionym po brzegi wrażeniami „Wesołe Misie” zasypiają słuchając relaksacyjnej muzyki oraz bajek czytanych przez nauczycieli.

Kontakt z nami

Przedszkole Niepubliczne Dzieciaki.pl
ul. Ofiar Katynia 10
37-450 Stalowa Wola

tel. (15) 600 50 25
tel. 601 848 644 (sala zajęć)