Dzień bez samochodu :)

Międzynarodowa Kampania Ekologiczna obchodzona jest corocznie 22 września i wieńczy Tydzień Zrównoważonego Transportu. Podczas tej kampanii centra wielu miast zamykane są dla ruchu samochodowego. Celem kampanii jest kształtowanie wzorców zachowań proekologicznych, upowszechnienie informacji o negatywnych skutkach używania samochodu, przekonywanie ludzi do alternatywnych środków transportu, promocja transportu publicznego oraz pokazanie, że życie w mieście bez samochodu jest nie tylko możliwe, ale także o wiele przyjemniejsze. Kampania przyczynia się także do zmniejszenia hałasu i zanieczyszczenia powietrza, przez co wpływa na polepszenie jakości życia w mieście. W naszym mieście również obchodzony jest Dzień bez samochodu  i w naszym przedszkolu również będziemy na ten temat rozmawiać w dniu jutrzejszym z dziećmi. Oprócz tego nasze przedszkolaki skorzystają z bezpłatnej podróży do Parku 24 gdzie zorganizowane będą dla nich zabawy.

100_5710

Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny i przewodniczący Rady Miejskiej Rafał Weber zapraszają mieszkańców Stalowej Woli i okolic na Miejski Dzień bez Samochodu. Zakład Miejskiej Komunikacji Samochodowej w likwidacji włącza się w kampanię promującą Miejski Dzień bez Samochodu, który odbędzie się 22 września (wtorek).

Przypominamy wszystkim zmotoryzowanym, że 22 września w czasie Miejskiego Dnia bez Samochodu powinni swoje „cztery kółka” zostawić w garażach lub na parkingach i przenieść się do komunikacji miejskiej, która tego dnia będzie bezpłatna. Bez biletu będą mogli podróżować wszyscy pasażerowie w całej sieci obsługiwanej przez Zakład Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Stalowej Woli. Liczymy na to, że wszystkie osoby, które do tej pory nie korzystały ze stalowowolskiej komunikacji miejskiej przekonają się, że warto z niej korzystać regularnie.